Національні керівництва, посібники для плавання

«Навигационная гидрометеорология»

Державною установою «Держгідрографія» Міністерства інфраструктури України видано посібник «Навигационная гидрометеорология».

Посібник призначений для курсантів і слухачів навчальних морських закладів України за спеціальностями океанографія, гідрометеорологія, гідрографія, морське судноводіння, а також може бути корисним для широкого кола фахівців морської галузі.

У посібнику на сучасному рівні розглядаються такі питання: історія розвитку метеорології, властивості атмосфери і властивості води, атмосферні явища, гідрометеорологічні вимірювання для визначення параметрів середовища, циркуляція повітряних і морських мас, коливання рівня моря, факсимільні і електронні карти погоди, принципи прогнозів, особливості метеорологічних вимірювань на річці.

«Океанография»

Державною установою «Держгідрографія» Міністерства інфраструктури України видано посібник «Океанография».

Посібник призначений для курсантів і слухачів морських навчальних закладів України за спеціальностями океанографія, гідрометеорологія, гідрографія, морське судноводіння, а також може бути корисним для широкого кола фахівців морської галузі.

У посібнику на сучасному рівні розглядаються такі питання:

 • океанографія як наука;
 • сучасні дослідження океану;
 • процеси, що відбуваються у водній оболонці Землі;
 • фізичні, хімічні, геологічні та біологічні характеристики Світового океану;
 • географічна складова океану;
 • особливості гідрологічного режиму океанів і морів;
 • концепція створення банків і спеціалізованих баз океанологічних даних (БОД).

«Картографічне забезпечення мореплавства»

Державною установою «Держгідрографія» Міністерства інфраструктури України видано посібник «Картографическое обеспечение мореплавания».

Посібник призначений для курсантів і слухачів навчальних морських закладів України за спеціальностями морське судноводіння, гідрографія, морська картографія, а також може бути корисним для широкого кола фахівців морської галузі.

У посібнику на сучасному рівні розглянуто теорію та практику морського картографування, сучасні технологічні комплекси для створення паперових і електронних карт, стандарти створення ЕМНК, специфікації для обміну цифровими гідрографічними даними та їх розповсюдження.

«Навігаційне забезпечення мореплавства»

Державною установою «Держгідрографія» Міністерства інфраструктури України видано посібник «Навигационное обеспечение мореплавания».

Посібник призначений для курсантів і слухачів навчальних морських закладів України за спеціальностями морське судноводіння, гідрографія, морська картографія, а також може бути корисним для широкого кола фахівців морської галузі.

У посібнику на сучасному рівні розглянуто методи і фази навігації, гідрографічні аспекти навігації, сучасні засоби навігаційного забезпечення, е-Навігація, супутникові системи визначення місцеположення, використання у навігації автоматичної ідентифікаційної системи (АІС) та електронної картографічної навігаційної інформаційної системи.

«Гидрография моря»

Державною установою «Держгідрографія» Міністерства інфраструктури України видано посібник «Гидрография моря».

Посібник призначений для курсантів і слухачів навчальних морських закладів України за спеціальностями морське судноводіння, гідрографія, морська картографія, а також може бути корисним для широкого кола фахівців морської галузі.

У посібнику на сучасному рівні розглядаються такі питання: класифікація підводного рельєфу, специфікація і стандарти гідрографічних досліджень, рівні моря і засоби для їх вимірювання, топографічна і космічна зйомки, способи вимірювання глибин, програмне забезпечення для гідрографічної зйомки, особливості гідрографії річок та річкові інформаційні системи.

«Лоція Чорного та Азовського морів на води України» № 101

У лоції описано узбережжя Чорного та Азовського морів, канали, лимани, затоки, порти, які знаходяться під юрисдикцією України, їх географічне розташування та кліматичні умови. Цей посібник буде корисний широкому колу користувачів: мореплавцям, студентам, науковцям та всім, хто цікавиться морем.


«Лоція річки Дунай. Від дельти Кілійського гирла до гирла річки Прут» № 103

У лоції описано ділянку Нижнього Дунаю від гирла до річки Прут. До опису увійшли навігаційно-географічний і гідрометеорологічний нариси, інша корисна інформація.


№ 105 «Лоційний опис річки Дніпро»

Лоційний опис річки Дніпро уперше підготовлений та виданий державною установою «Держгідрографія». Це оригінальне видання, якого раніше не існувало у річковій навігаційній практиці. Опис містить характеристику української частини річки Дніпро з каскадом Дніпровських водосховищ та судноплавними притоками Прип’ять і Самара по ділянках, кожній з яких властиві свої фізико-географічні, кліматичні та гідрологічні особливості і притаманні навігаційно-гідрографічні умови плавання. У посібнику подано загальні відомості і характеристики водосховищ Дніпровського каскаду, судноплавних габаритів Дніпровського водного шляху та гідротехнічних споруд дніпровських гідровузлів, рівні та об’єми дніпровських водосховищ, наведено шляхову і гідрометеорологічну інформацію, описано берегові та плавучі ЗНО. Навігаційно-гідрографічні нариси доповнено кольоровими схемами ділянок Дніпра та портів, фотоілюстраціями ЗНО, мостів та гідроспоруд, довідковою інформацією.
Для зручності при користуванні опис подано у напрямку від Дніпровського лиману Чорного моря до впадання річки Сож (кордон з Білоруссю). У цьому ж напрямку наведено і відлік кілометрів по судновому ходу. Початок відліку (нульовий кілометр) позначено у «Навігаційній річковій карті Нижнього Дніпра від Каховської ГЕС до гирла», № 3528, при вході у річку Рвач.

  Опис слід використовувати разом з наведеними нижче навігаційними річковими картами річки Дніпро:
 • № 3528, Навігаційна річкова карта Нижнього Дніпра від Каховської ГЕС до гирла;
 • № 3529, Навігаційна річкова карта Каховського водосховища від Дніпровської ГЕС до Каховської ГЕС;
 • № 3530, Навігаційна річкова карта Дніпровського водосховища та річки Самара від міста Новомосковськ до гирла;
 • № 3531, Навігаційна річкова карта Кам'янського водосховища та гирлової частини річки Ворскла;
 • № 3532, Навігаційна річкова карта Кременчуцького водосховища від Канівської ГЕС до Кременчуцької ГЕС;
 • № 3533, Навігаційна річкова карта Канівського водосховища від Київської ГЕС до Канівської ГЕС;
 • № 3534, Навігаційна річкова карта Київського водосховища, річки Дніпро від Лоєва до Камарина, річки Прип’ять від Усівського плеса до Чорнобиля.

Опис стане у нагоді судноводіям, рибалкам, туристам, усім організаціям, чия діяльність пов’язана з використанням ресурсів р. Дніпро, та всіх, хто небайдужий до всього цікавого та пізнавального.

«Вогні і знаки Чорного та Азовського морів. Українське узбережжя » № 201

У посібнику поміщено відомості про візуальні та звукосигнальні засоби навігаційного обладнання (ЗНО) на узбережжі України та в її прибережних водах Чорного та Азовського морів.

У Чорноморсько-Азовському регіоні під юрисдикцією України запроваджено Систему плавучого огородження, що відповідає Системі Міжнародної асоціації маякових служб (МАМС) (регіон А), яку описано у загальних положеннях цього посібника, «Керівництві МАМС по засобах навігаційного обладнання», а також «Описі системи плавучого огородження у водах України. Система МАМС, регіон А», № 903 та «Системі навігаційного обладнання плавучими застережними знаками у водах України. Система МАМС— регіон А», № 904.

До опису вогнів і знаків увійшли відомості про всі штатні ЗНО, крім віх.

У кінці книги дано таблицю відповідності міжнародних та українських номерів ЗНО.

«Вогні і знаки річки Дунай. Від дельти Кілійського гирла до гирла річки Прут» № 202

Опис містить відомості про візуальні засоби навігаційного обладнання (ЗНО) річки Дунай від дельти Кілійського гирла до гирла річки Прут. До нього увійшли відомості про усі штатні ЗНО України та ЗНО, що належать Румунії, крім віх.


«Режим плавання суден у водах України Чорного та Азовського морів» (зведений опис) № 402

У цьому посібнику відображено запроваджені у морських водах України порядок та правила плавання, які визначають рух суден, показано небезпечні, заборонені для плавання режимні райони, наведено правила заходу та стоянки суден у портах.

Зведений опис режиму плавання суден охоплює українські води, але деякі рекомендовані шляхи, фарватери, морські режимні райони, що виходять за межі морського регіону України, для безпеки судноплавства подано у цілісному вигляді (без розривів) і помічено зірочкою (*). В описі наведено відомості про колишні небезпечні через міни райони, відкриті для плавання суден, фарватери, морські режимні райони, системи розподілу руху, райони якірних місць, а також розміщено інші дані, що регламентують режим плавання суден.

Цей посібник доповнює лоції та морські навігаційні карти Чорного та Азовського морів у частині, що стосується режиму плавання в окремих районах наших вод, визначеного з урахуванням наявності повоєнної залишкової мінної небезпеки, та певних обмежень для плавання суден.

Catalogue “Nautical Charts and Publications” No. 701

Каталог «Навігаційні карти та посібники» № 701

Каталог є довідковим виданням, в якому містяться відомості про державні спеціальні карти: морські навігаційні карти, карти внутрішніх водних шляхів, а також навігаційні посібники, довідкові та допоміжні видання, що видаються державною установою «Держгідрографія» на води Чорного та Азовського морів, внутрішні водні шляхи України та інші регіони.

Каталог складається з п’яти розділів: «Оглядові та довідкові карти», «Морські навігаційні карти», «Річкові навігаційні карти», «Комірки електронних навігаційних карт» і «Керівництва та посібники для плавання».

«Навігаційно-гідрографічний словник»

Словник містить близько 4000 найпоширеніших термінів з гідрографії, навігації та суміжних наук українською, англійською та російською мовами.

Поміщені в ньому стислі пояснення термінів значно збільшують інформативне навантаження і розширюють можливості його використання.

Навігаційно-гідрографічний словник призначається для фахівців, які на практиці займаються проблемами навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, а також стане корисним для викладачів і студентів фахових навчальних закладів. Словник стане джерелом цінної інформації про спеціальні поняття і для перекладачів, які не є спеціалістами-предметниками.

Заявки на продукцію просимо надсилати на нашу адресу.

Наша адреса:

проспект Л. Каденюка, 23, к. 513, м. Київ, 02094
: (+380–44) 292–64–44
office@charts.gov.ua


Замовлення продукції:
: (+380–44) 292–61–28

sale@charts.gov.ua

Зворотній
зв'язок