Судові справи

Ірина ЛЮЛЮК, заступник начальника
юридичного відділу ДУ «Держгідрографія»
Михайло ЖУК, головний юрисконсульт
ФДУ «Укрморкартографія»

Справедливість відновлено!

Вісник Держгідрогафії

Останнім часом суб'єкти картографічної діяльності, через непоодинокі випадки, коли на національному ринку з'являється похідна продукція, виготовлена без будь-яких дозвільних документів від першовиробника, на основі продукту, права на який належать іншій структурі, стали проявляти особливий інтерес до питань захисту прав інтелектуальної власності.

Так, у 2008 році, здійснюючи моніторинг ринку навігаційних карт, було виявлено електронні карти басейну річок Дніпро і Дунай, які являють собою електронну копію навігаційних річкових карт, розроблених і виданих державною установою «Держгідрографія» Міністерства інфраструктури України. У картах зазначалося, що їх розробку здійснило товариство з обмеженою відповідальністю «Аероскан».

Товариство «Аероскан» є офіційним дилером компанії «Garmin Ltd.» в Україні, яке і поширювало згадані вище електронні карти шляхом реалізації GPS-навігаторів цієї та інших компаній, до комплекту яких входили зазначені дніпровські та дунайська електронні карти.

Зіставлення карт ТОВ «Аероскан» та карт ДУ «Держгідрографія» показало їх часткову ідентичність: збігаються унікальні елементи картографічного продукту, повторюються положення контурів берегових ліній, засобів навігаційного обладнання, їх стан та наявність, відбір глибин, їх положення та значення, положення ізобат та їх конфігурація, положення небезпек і т. ін.

На всі наші запити, як таке могло статися, ТОВ «Аероскан» не надало переконливих пояснень, що і змусило нас звернутися до Господарського суду м. Києва з позовною заявою про поновлення порушених наших прав.

Судовий процес тривав майже п'ять з половиною років. За цей період фахівцями ДУ «Держгідрографія» та ФДУ «Укрморкартографія» до судових засідань було підготовлено безліч процесуальних документів, надіслано запити до Державної служби геодезії, картографії та кадастру, Міністерства юстиції України, Державної прикордонної служби України, а державними спеціалізованими науково-дослідними установами проведено дві судові експертизи об'єктів права інтелектуальної власності.

Відповіді від зазначених структур і висновки повторної комплексної судової експертизи науково-дос­лідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України підтвердили справедливість наших претензій стосовно несанкціонованого використання ТОВ «Аероскан» картографічного продукту Держгідрографії. І справедливість було відновлено! 18 серпня 2014 року Господарським судом м. Києва винесено ухвалу, згідно з якою ТОВ «Аеро­скан» заборонено будь-яке використання шляхом відтворення з порушенням авторського права (в тому числі в картографічній продукції, адаптованій для навігаторів) картографічних продуктів, виключними майновими авторськими правами на які володіє ДУ «Держгідрографія», заборонено вчиняти будь-які дії з виготовлення, продажу, здавання в найм картографічної продукції, для створення якої були використані картографічні продукти ДУ «Держгідрографія».

Отже, зустрівшись із несправедливістю – борітесь і ви переможете!

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» №3 (47) 2014

Наша адреса:

проспект Л. Каденюка, 23, к. 513, м. Київ, 02094
: (+380–44) 292–64–44
office@charts.gov.ua


Замовлення продукції:
: (+380–44) 292–61–28

sale@charts.gov.ua

Зворотній
зв'язок