Виставки. Конференції. Семінари

20 років Держгідрографії – це лише початок

Історія єдиної в Україні спеціалізованої установи, основним завданням якої є навігаційно-гідрографічне забезпечення судноплавства на морях та внутрішніх водних шляхах України, розпочалася в далекому 2000 році. Про основні етапи становлення та важливі досягнення за 20-річний період діяльності установи йдеться у матеріалі, який підготувала редакційна колегія журналу «Вісник Держгідрографії». 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (59) 2020

Тет-а-тет з очільником Держгідрографії

Виконуючий обов’язки начальника державної установи «Держгідрографія» Дмитро Падакін відверто про «нові обличчя», навігаційно-гідрографічне забезпечення морських і внутрішніх водних шляхів України, міжнародну співпрацю, власне бачення розвитку вітчизняної гідрографії, морського і річкового картографування, а також про перші результати після призначення його керівником Держгідрографії, кадровий потенціал установи. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 1 (58) 2020

В. Белінський

Міжнародна співпраця заради зміцнення позицій України як морської держави

Виконання Держгідрографією міжнародних зобов’язань України у частині забезпечення навігаційно-гідрографічної безпеки судноплавства у зоні відповідальності в Чорному та Азовському морях і на судноплавних річках неможливе без тісної співпраці з іноземними національними гідрографічними та маяковими службами, навчальними й науково-дослідними установами в галузі океанографічних наук.

Про формат і результати такої співпраці у 2019 році, а також майбутні міжнародні події, які можуть позитивно впливати на імідж України як морської держави, розповідає начальник групи з питань євроінтеграції Держгідрографії Віктор Белінський у своїй статті. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (57) 2019

Консультативна комісія PRIMAR на захисті інтересів користувачів електронних навігаційних карт

Саме на це робили акцент на 26-му засіданні Консультативної комісії PRIMAR, що відбулося в жовтні 2019 р. Його учасники, серед яких були директори МГО, РЕНК PRIMAR, Гідрографічної служби Норвегії та представник України начальник ФДУ «Укрморкартографія», обговорили реалізацію стандарту S-100, етапи впровадження нової версії стандарту S-52, а також оцінили новий сервіс запиту періодичних об’єктів (Periodic Object Query Service).

Що ще вдалося дізнатися редакції «Вісника Держгідрографії» про захід та роль представників України у 26-му засіданні Консультативної комісії PRIMAR читайте у цій статті. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (57) 2019

Trans Expo Odesa 2019 розширює горизонти

Традиційний щорічний Міжнародний Чорноморський транспортний форум відбувся цього разу у двох морських містах України. Морський вокзал Одеського порту приймав учасників і відвідувачів 18–20 вересня, де в рамках форуму пройшли чотири спеціалізовані виставки та міжнародна конференція «Розвиток транспортної системи України: виклики та перспективи». Завершився форум на суднобудівельно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» у Миколаєві.

А ось що відбувалось 20–21 вересня у місті корабелів Миколаєві і що стало головною подією в галузі суднобудування на 28-му році незалежності України ви зможете дізнатися, якщо прочитаєте цей матеріал. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (57) 2019

Практична БПЛА-конференція

Сама назва конференції розкриває мету її проведення – обмін практичним досвідом і секретами якісного виконання аерофотознімальних робіт між виробниками, конструкторами і безпосередніми користувачами БПЛА. На прикладі порівняльного аналізу технічних характеристик різних безпілотників учасники ознайомили усіх присутніх з можливостями їх застосування у різних галузях економіки.

Які наукові установи України взяли участь у конференції та про мотив участі у ній Держгідрографії читайте у цій статті. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (57) 2019

Алла МЯГКОВА,
начальник міжнародного відділу ДУ «Держгідрографія»

Статус морської держави підтверджено!

У червні 2018 р. в Україні відбулася знакова подія: Міжнародна морська організація (далі – ІМО, Організація) згідно з планом обов’язкових аудитів ІМО на 2018 р. провела аудит морської галузі нашої держави з метою перевірки дотримання Україною міжнародних зобов’язань, визначення рівня імплементації обов’язкових документів ІМО у національне законодавство та виконання конвенційних зобов’язань України у сфері безпеки мореплавства та вимог з охорони природного морського середовища. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (55) 2018

 

Плаванню внутрішніми водними шляхами – європейські стандарти безпеки!

З 27 по 29 червня 2018 року в Женеві (Швейцарська Конфедерація) проходила 53-тя сесія Робочої групи з уніфікації технічних приписів та правил безпеки на внутрішніх водних шляхах (далі – Робоча група).

У роботі сесії брала участь і українська делегація у складі професора Національного університету «Одеська морська академія», члена європейських комісій з розробки стандартів РІС (Річкова інформаційна служба) Гладких І. І., начальника відділу підготовки навігаційних карт та посібників ФДУ «Укрморкартографія» Колінька Т.В. і головного фахівця міжнародного відділу ДУ «Держгідрографія» Белінського В.Ю. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (55) 2018

Алла МЯГКОВА,
начальник міжнародного відділу ДУ «Держгідрографія»

Поглиблення міжнародної співпраці з безпеки мореплавства

4–6 липня 2017 року у м. Герцег Нові (Чорногорія) відбулося 20-те засідання регіональної Гідрографічної комісії по Середземному та Чорному морях (Mediterranean and Black Seas Hydrographic Commission – MBSHC), що функціонує у рамках Міжнародної гідрографічної організації (МГО).

Україну як члена МГО представляла державна установа «Держгідрографія» у складі в. о. начальника Падакіна Д. Ю. та начальника міжнародного відділу Мягкової А. О. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (53) 2017

Олексій ГАЙВОРОНСЬКИЙ,
позаштатний кореспондент

Єдність і партнерство як основа розвитку транспортної системи України

27–29 вересня поточного року в м. Одеса відбувся черговий Між­народний Чорноморський транспортний форум «TRANS EXPO ODESSA». Складовою Форуму стала 20-та ювілейна Міжнародна конференція «Транспортна система України в системі трансконтинентальних транспортних маршрутів», у рамках якої пройшли 20-та ювілейна Міжнародна виставка з транспорту і логістики «ТрансУкраїна 2017», спеціалізовані виставки «ТрансРейл Україна 2017», «Комерційний і муніципальний транспорт 2017», а також 14-та Міжнародна виставка з судноплавства, суднобудування й розвитку портів «Одеса 2017», участь у якій взяла і ДУ «Держгідрографія». 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (53) 2017

Валерій ШЕПЕЛЬ,
начальник ЦНГІ державної установи «Держгідрографія»

З метою підтримки безпеки навігації

06–10 березня 2017 року у місті Лондон (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) відбулася четверта сесія Підкомітету з навігації, радіозв’язку, пошуку та рятування Міжнародної морської організації (МMO), в якій взяли участь начальник ЦНГІ державної установи «Держгідрографія» Шепель В. М. та головний фахівець міжнародного відділу установи Белінський В. Ю.

Відкрив сесію Голова Підкомітету пан Рінґо Лейкман. На її початку учасники ухвалили попередній порядок денний та графік проведення засідання, взявши до уваги внесені зміни і доповнення, підтримали пропозицію Секретаріату ММО утворити з числа присутніх фахівців п’ять робочих груп, які одночасно з участю у пленарних засіданнях будуть детально опрацьовувати представлені до розгляду, обговорення і затвердження технічні документи, зокрема Робочу групу з навігації, Робочу групу із зв’язку, Робочу групу з пошуку та рятування, Групу експертів із суднових маршрутів та Групу з розробки проектів документів. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 1 (52) 2017

Міжнародний досвід – у практику картовиробництва

З 24 по 28 квітня поточного року у Монако (Князівство Монако) проходила Перша сесія Асамблеї Міжнародної гідрографічної організації (МГО).

У роботі сесії взяли участь понад 300 делегатів з 86 держав-членів МГО, серед яких представники 6 країн, що недавно стали членами Організації, делегація Республіки Конго, членство якої в МГО призупинено, представники міжурядових і неурядових організацій та промислових компаній, чия продукція була представлена в рамках гідрографічної виставки.

Державну установу «Держгідрографія» на сесії Асамблеї представляли заступник начальника установи Осипчук С. Н., начальник ФДУ «Укрморкартографія» Марченко О. Г. та головний фахівець міжнародного відділу Держгідрографії Белінський В. Ю.

Під час роботи сесії делегати заслухали звіти керівників Фінансового комітету, Міжнародного координаційного комітету (IRCC), Комітету з гідрографічних послуг і стандартів (HSSC), а також Підкомітету з нарощування потенціалу (CBSC) і Робочої групи з інфраструктури морських просторових даних (MSDIWG), ознайомилися з новою редакцією Резолюції МГО 4/1967 «Підводні кабелі», яку затвердили одноголосно. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 1 (52) 2017

Олег МАРЧЕНКО,
начальник ФДУ «Укрморкартографія»

Судноплавство на внутрішніх водних шляхах Європи:
розвиток міжнародного співробітництва

15–17.02 поточного року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулося засідання 50-ї сесії Робочої групи з уніфікації технічних приписів та правил безпеки на внутрішніх водних шляхах (SC.3/WP.3) (далі – Робоча група), що працює в рамках Робочої групи з питань внутрішнього водного транспорту Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй (ООН).

У зв’язку зі створенням системи навігаційно-гідрографічного забезпечення (НГЗ) судноплавства на морських і внут­рішніх водних шляхах (ВВШ) України та забезпечення безпеки судноплавства на них, реорганізацією системи навігаційного забезпечення і подальшою модернізацією засобів навігаційного обладнання (ЗНО) для облаштування ВВШ України відповідно до чинних європейських технічних приписів і правил безпеки на внутрішніх водних шляхах, українська делегація у ході роботи сесії ознайомилася з діяльністю Робочої групи, отримала інформацію про поточний стан і тенденції розвитку внутрішнього водного транспорту, здійснила аналіз ієрархії і структури нормативної та регуляторної документації ЄЕК ООН у сфері забезпечення безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах для подальшого впровадження у діяльності ДУ «Держгідрографія». Цікавили українську делегацію і питання створення та підтримки міжнародних стандартів з безпеки плавання суден на внутрішніх водних шляхах в європейському регіоні, управління, легітимності, фінансування технічних процесів розвитку судноплавства на внут­рішніх водних шляхах Європи. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 1 (52) 2017

Співробітництво морських країн і безпека мореплавства

3–4 травня 2016 року в Стамбулі (Турецька Республіка) під головуванням директора Управління навігації, гідрографії та океанографії ВМС Туреччини (TN-OHNO) капітана Ерхана Гезгіна відбулося 13-те засідання Робочої групи з безпеки мореплавства в Чорному та Азовському морях (BASWG), що функціонує в рамках регіональної Гідрографічної комісії Міжнародної гідрографічної організації (МГО).

Метою засідання, у якому взяли участь представники Грузії, Туреччини, Болгарії, Румунії та України, директор Міжнародного гідрографічного бюро (МГБ) контр-адмірал Мустафа Іптес та представник гідрографічної служби Франції – національний координатор Регіону F з виробництва карт міжнародної колекції Ерік Ланглуа, було обговорення питань гідрографії, океанографії, морської картографії, розповсюдження інформації з морської безпеки (MSI), співробітництва між країнами Чорноморсько-Азовського регіону на виконання вимог Конвенції Міжнародної морської організації з безпеки життя людини на морі (СОЛАС) та рекомендацій МГО. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 1 (50) 2016

Транспортна галузь і навігація

20–22 жовтня поточного року в Одесі відбувся Міжнародний Чорноморський транспортний форум 2015, у роботі якого взяли участь представники державних і комерційних компаній з 19 країн світу, діяльність яких пов’язана з різними напрямками транспортної галузі – портами, залізницею, автомобільним транспортом, морським і річковим судноплавством.

У рамках Форуму розглядалися питання розвитку транспортного комплексу України у системі міжнародних сполучень, були представлені напрацювання з формування морської доктрини нашої держави, стратегія розвитку морської портової інфраструктури. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» № 2 (49) 2015

У центрі уваги – проблеми транспортної галузі

21–23 жовтня 2014 року в Одесі відбувся Міжнародний Чорноморський транспортний форум, складовими якого стали 16-та Міжнародна виставка «ТрансУкраїна 2014», спеціалізовані виставки «TRANSRAIL UKRAINE 2014» і «Комерційний та муніципальний транспорт 2014» та 17-та Міжнародна конференція з транспорту та логістики. В роботі Форуму взяла участь і ФДУ «Укрморкартографія».

Кожен з цих заходів мав свою мету і переслідував свої цілі. Та найголовнішим було те, що, за визначенням більшості їх учасників, Міжнародний Чорноморський транспортний форум став одним з найважливіших заходів транспортної галузі з представлення сучасних технологій вантажоперевезень, демонстрації можливостей транзитного перевезення вантажів в Україні як вітчизняних, так і закордонних інвесторів. На сьогодні це найважливіший міжнародний форум з обміну досвідом і новітніми технічними розробками у морській та транспортній галузях. 

«ВІСНИК ДЕРЖГІДРОГРАФІЇ» №3 (47) 2014

Наша адреса:

проспект Л. Каденюка, 23, к. 513, м. Київ, 02094
: (+380–44) 292–64–44
office@charts.gov.ua


Замовлення продукції:
: (+380–44) 292–61–28

sale@charts.gov.ua

Зворотній
зв'язок